2012-02-08 20:58:50

Pristiho prezidenta Ceske republiky zvoli obcane. Senat schvalil vladou a poslaneckou snemovnou posvecenou zmenu ustavy, ktera to umozni. Kandidata bude moci navrhnout 20 poslancu, 10 senatoru nebo 50 tisic obcanu petici. Limity na kampan nebyly stanoveny.
Jenze kdo? Miroslava Nemcova?

2012-02-06 15:34:27

Ceska vlada pozastavi ratifikaci protipiratske dohody ACTA. Premier Petr Necas se obava, aby smlouva neomezila svobodny pristup k informacim.
Mnoho povyku pro nic? S nejvetsi pravdepodobnosti ano. 9 z 10 takzvane novych narizeni je jiz dnes soucasti legislativy.

2012-01-23 23:17:21

V Praze zije podle lonskeho scitani obyvatelstva 1,273 milionu lidi, coz je nejvic v historii. Z toho 14 procent jsou cizinci, v metropoli jich je na 178 tisic.
No jo, no, jak jedno mensi predmesti New Yorku, no.

2011-01-03 17:15:01

V Kanade zemrel ve veku 87 let spisovatel Josef Skvorecky. Autor Zbabelcu ci Tankoveho praporu, zakladatel vyznamneho exiloveho vydavatelstvi 68 publishes, mel dlouho zdravotni potize.
Musime tam vsichni. Kdyz budeme mit stesti, pujdou nejdrive nasi hrdinove a az pak my. Pozdravujte, prosim, Vaclava a Magora a...

2011-12-18 12:09:19

Ve veku 75 let zemrel Vaclav Havel. Prvni cesky prezident dlouho bojoval s nemoci, uz od brezna se prilis neobjevoval na verejnosti.
Jak symbolicke, ze mi tahle sms prisla v metru mezi stanicemi Malostranska a Hradcanska. Kdyz jsem ho videl s jeho svatosti Dalajlamou, uvedomil jsem si, ze uz je ... konec. Budu se snazit, aby pravda a laska nezasla v boji se lzi a nenavisti. Dekuji za vse!

2011-11-17 23:40:20

Novym sefem ceskeho fotbalu je Miroslav Pelta. Jablonecky boss nahradil Ivana Haska, ve volbe predsedy asociace porazil plzenskeho Tomase Paclika.
Pro Spartu snad dobre. Jozef Chovanec odejde z pozice letenskeho GSM na post seftrenera ceske reprezentace, v jeho kancelari se oficialne zabydli dosavadni neoficialni naseptavac Daniela Kretinskeho Jaroslav Hrebik, na lavicce vystrida Martina Haska Hasek Ivan. Nahradni variantou je pak angazma dua otec - syn Uhrinove. At tak ci onak, jiste zmeny k lepsimu. Hlavne aby Hrebik netrenoval a bude dobre... (Model Ferguson se holt spatne praktikuje, kdyz nemate toho Fergusona.)

2011-11-10 14:09:56

Ve veku 67 let zemrel basnik a legenda ceskeho undergroundu Ivan Martin Jirous.
Odpocivej v pokoji, Magore!

2011-11-03 10:47:10

Barack Obama je podle casopisu Forbes nejmocnejsim clovekem sveta. Druhou pricku ma rusky premier Vladimir Putin. Nejvlivnejsi zenou je pak nemecka kanclerka Angela Merkelova.
Co a komu asi - na to konto - v nejblizsi dobe povoli nebo zakaze Nicolas Sarkozy? Ze by nejake to vyhlaseni valky nebo aspon nucene spravy? Byt Rekem, zacinam se bat...

2011-11-02 13:42:30

Ministerstvo financi snizilo odhad vyvoje ekonomiky CR. Letos poroste jen o 2,1 procenta, pristi rok pak pouze o 1 procento. Ovlivni ji vyvoj krize v eurozone.
Kdo tomu veri, at tam bezi ... aneb co na to Rekove a jejich nechut prijimat zachrane baliky od EU i splacet stare dluhy?

2011-10-31 13:19:14

Pocet obyvatel Zeme dosahl sedmi miliard. Posledni miliarda lidi pribyla za 12 let.
Perlickou jiste je, ze OSN jubilantem uredne urcila novorozence z ruskeho Kaliningradu.

2011-10-20 13:22:10

Ruske zkousky s Jak-42 ukazaly, ze za pad letounu u Jaroslavle muze chyba jednoho z pilotu. Pri vzletovem manevru brzdil. Nestesti si vyzadalo zivot 44 lidi vcetne 3 ceskych hokejistu.
Jak priznacne pro zemi, kde zitra znamena vcera, protoze kupredu, soudruzi, kupredu leva, zpatky ani krok...

2011-10-03 21:31:37

"Vážený pane,
my jako skalní a oddaní fanoušci Sparty jsme včera od Vás dostali skutečnou ránu pod pás, vrazil jste nám pověstnou kudlu do zad, když se potvrdily sobotní informace, které nás zastihly na výjezdu v Příbrami. Tam jsme byli podporovat s našimi sparťanskými kamarády naší SPARTIČKU, tedy klub kterému obětujeme mnohé a který JEDINÝ má u nás místo, legendu, kterou NIKDY nezradíme a která je věčná a železná. Ještě v sobotu jsme se jen pousmávali té "kachně", která na nás vybafla z různých dostupných médií. Věděli jsme, že jste tak trochu magor, ale mylně jsme se domnívali, že SPARŤANSKÝ. Vy ale nejste magor, vy jste extramagor, jak by řekl děda Homolka. Stáli jsme za Vámi za všech okolností, podpořili jsme Vás proti ostatním sparťanům, resp. lidem, kteří se kolem Sparty točili, protože jsme Vám věřili. Vy jste nás ale ZRADIL! Pošlapal jste hodnoty, které ctíme, pošlapal jste ale zejména svou čest. Vaše slovo chlapa je jen prázdnou pózou, nemá žádnou váhu.
Jako král cirkusáckých šašků už asi nebudete nikdy překonán, gratulujeme. Po těch všech prohlášeních, po těch všech "sparťanských" vystoupeních, jste přestoupil do slavie, do klubu, který je naším úhlavním rivalem. Proč? Pro pár špinavejch zlaťáků! Zbavte se všech sparťanských šál, které jsme Vám darovali, za "sešívané" PENÍZE si nakupte nové slávistické, určitě Vám budou slušet. Nebo by jste obě šály mohl nosit najednou, to by byla adekvátní třešnička na dortu Vaší podlé povahy.
Nebudeme Vás urážet, nebudeme Vám nadávat, člověk, jehož srdce je na prodej nám za to nestojí! Sám osud Vás vytrestá nejlépe. Vaše jméno jsme vymazali ze svého života. Vaše jméno již nikdy nevyslovíme! SPARTA není "džob"!!! Vy nejste SPARTA!!!
ULTRAS SPARTA"


2011-10-02 18:51:21

František Straka se právě oficiálně stal trenérem fotbalového klubu SK Slavia Praha.
Hanba mu, Jidášovi!
Jistě, trenéřina je práce jako (skoro) každá jiná. A kdyby Straka odešel trénovat do Teplic, Hradce Králové nebo třeba Barcelony, nikdo by se nad tím nijak speciálně nepodivoval, málo komu by to hnulo žlučí. Podobně, jako kdyby jiný bývalý sparťanský trenér šel do Slavie. Ne ovšem Straka, který na svém kovaném sparťanství, 'sparťanském srdíčku' postavil svou dosavadní image a vlastně i kariéru. To je jako kdyby Václav Nedomanský v roce 1970 emigroval do Sovětského svazu a začal za peníze reprezentovat jeho Sbornou... Zrada! Zrada od člověka, kterému jsme jeho volbu jedinečné klubové příslušnosti navždy věřili, za kterého jsme manifestovali, když byl z Letné nezaslouženě a neomaleně vypoklonkován.
Hanba!

2011-10-02 16:21:52

http://www.spartaforever.cz/ukaz_clanek.php?clanek=2214
Podepisuji!

2011-10-02 16:08:11

A tohle už je vrchol: Horst Siegel jako Strakův asistent v Edenu (!!!) - http://tn.nova.cz/sport/fotbal/gambrinus-liga/siegl-jako-asistent-straky-ve-slavii-cekam-na-frantovo-zavolani-rika-ikony-sparty.html.
Ještě aby sešívaný dres přes hlavu přetáhl Tomáš Řepka a konec světa může nastat...

2011-10-02 15:55:48

"Dal byste za Spartu život?" ptala se v roce 2005 při rozhovoru Františka Straky redaktorka Lidových novin. A ten to nevyvrátil: "Jestli někde umřu na hřišti, tak pravděpodobně na Spartě." Trénovat Slavii, to nepřicházelo v úvahu! "Musím zodpovědně říct, že to nejde. Já mám Slavii rád, fandím jí, bez ní by nebylo derby a bez derby by to tu bylo totálně chudý. Ale já jsem tak neskutečně kovanej sparťan, že bych slávisty trénovat nemohl," řekl Straka o dva roky později deníku Blesk.
Jak to ale podle čím dál tím blyštivějšího odlesku mediální reality vypadá, nic z toho už teď neplatí... Třiapadesátiletý bouřlivák zřejmě skutečně nahradí ve Slavii neschopného Michala Petrouše. Na přímý dotaz deníku Sport totiž tuto zhovadilost, nebo chcete-li zvrhlost katagoricky nevyvrátil ani sám Franz Straka. "Nemůžu se k tomu vyjádřit, dokud se to k tomu oficiálně nevyjádří klub. Musíte mě pochopit, bylo by to absolutně nefér." Pokud by totiž jeho stanovisko k nabídce nového slávistického vedení v čele s exministrem dopravy Řebíčkem bylo negativní, jistě by vše okamžitě smetl ze stolu. Titulek "Sparťanské srdce dotlouklo, Straka jde trénovat Slavii" nemůže být eventuelně trefnější. Zbývá zašátrat v páně Strakově minulosti a objevit, že byl vlastně vždycky tak trochu slávista, jenže pak přišel do Sparty a všechno bylo tak trochu jinak... Hanba! (Tedy eventuelně - ještě stále tomu nemůžu uvěřit, ještě stále mu věřím!)

2011-10-02 15:37:46

Volebni preference CSSD, ODS a TOP 09 padaji, ukazal aktualni pruzkum spolecnosti STEM. Roste naopak obliba komunistu, kdyby se ted konaly volby do Snemovny, ziskali by 38 mandatu, tedy nejvice od poslednich voleb. VV podporuji naopak jen 3% volicu a do Parlamentu by se tak nedostali.
Kdyz jsem se na prelomu cervence a srpna vracel z dovolene, vydesila me tato zprava: Komuniste by nyni ziskali stejne poslancu jako ODS. VV by se do Snemovny nedostaly, nahradili by je zeleni a lidovci, uvedl aktualni pruzkum firmy Factum Invenio. Cas ukaze, jak velkou chybu jsem udelal, ze jsem rakousko-moravske hranice prejel smerem domu...

2011-09-06 09:55:12

Dnes nabízím dvě třeskutě aktuální anekdoty. První se dotýká (ne)úspěchů naší fotbalové reprezentace: Po utkání ve Skotsku se rojí spekulace, že je Milan Baroš žena. Nedá a nedá. Druhá reaguje na fakt, že se Aleš Brichta opět rozešel s kompletní sestavnou svého doprovodného Bandu a skládá novou. Celým rockovým světem se proto šíří výhrůžka: Nezlob, nebo po žních půjdeš k Brichtovi.

2011-08-13 12:08:58

Podle informaci CT dnes dopoledne v USA zemrel Ctirad Masin. Bylo mu 81 let. Cest jeho pamatce, dekujeme za vse, nezapomeneme! Mimochodem, prave dnes je to 50 let, co zacala stavba Berlinske zdi...

2011-08-08 15:24:33

Miroslav Macek k aktuální socio-politické homosexuální kauze. Podepisuji všemi deseti!
http://www.lidovky.cz/macek-lidem-nevadi-homosexualove-ale-jejich-zpupnost-p07-/ln_nazory.asp?c=A110807_220049_ln_nazory_ani

2011-06-29 21:43:39

RINGO JE BUH!!!

2011-06-29 01:13:06

Byvaly sef CMFS Chvalovsky dostal za uverovy podvod 10 let vezeni. Spolu s dalsimi ctyrmi muzi daval Komercni bance lzive informace, aby ziskal stamiliony, ktere navic pouzil v rozporu s deklarovanym umyslem. Obzalovany se proti rozsudku na miste odvolal.
Tak tenhle pan staronovym predsedou ceskeho fotbalu zrejme nebude. Kdo chce, necht hleda souvislosti mezi nenadalym odstoupenim Ivana Haska a nenadalym Chvalovskeho trestem. Nenadalym ... v obou pripadech. To uz je o poznani logictejsi uvaha nekdejsiho sefa Sparty Kostala o nadstandardnich vztazich Haska se Sazkou a jejim reditelem Husakem.

2011-06-27 13:44:59

Ivan Hasek necekane rezignoval na funkci predsedy Ceskomoravskeho fotbaloveho svazu, nove Fotbalove asociace Ceske republiky. Ma mise je u konce, rekl na sjezdu, po dvou letech ve funkci, tedy uprostred voleneho obdobi. Zrejme se vrati k trenovani v Arabskych emiratech.
Srab utika od nevydareneho dila, dokud to jeste jde? Bily kun, ktery mel odblokovat neduveryhodnou korupcni atmosferu tuzemskeho fotbalu, byl stazen z boje? Smrad i otazky zustavaji. Skoda, urcity etos nadeje Hasek na samem zacatku sve svazove kariery jiste nesl.

2011-06-24 21:09:27

Ceska republika se nebude podilet ani na druhem baliku financni pomoci zadluzenemu Recku. Summit EU rozhodl, ze desitky miliard eur pujci Rekum, pokud splni dalsi klicove reformni podminky, zeme eurozony a MMF.
Nezbyva nez nasi vlade, v cele s vyjednavaci Necasem, Kalouskem a Schwarzenbergem, podekovat. A stejne tak nasim britskym spojencum. Jenze kdo to tady dokaze ocenit...

2011-06-24 20:58:32

Poslancum veri pouze 19 procent lidi, coz je nejmene od roku 1994. Na minimum se podle aktualniho pruzkumu STEM propadla i Necasova vlada, ktete duveruje pouhych 16 procent lidi.
Rozum mi zustava stat predevsim z toho, ze nejvice lidi momentalne veri Ustavnimu soudu jakozto instituci a jeho predsedovi Pavlu Rychetskemu jako jednotlivci-funkcionari.

2011-06-22 16:29:28

Policie smí podle nové legislativy od středy 22. června občanům zabavovat i takové množství drog, jejichž držení je jen přestupkem, tedy tzv. "menší než malé" množství. Dosud mohla policie drogy zajistit pouze v případě, že se lidé jejich držením či výrobou dopouštěli trestného činu. Norma dává policistům především novou možnost celou věc projednat v blokovém řízení, čímž se mají snížit náklady na původní řízení správní.
Nařízení, které určuje samotné limity pro držení drog, nabylo účinnosti loni v lednu, do té doby bylo tolerované množství drog uvedeno pouze v interních policejních materiálech. Trestným činem není například držení množství drogy nepřesahující 15 gramů marihuany, 1,5 gramu heroinu, 1 gramu kokainu, 2 gramů pervitinu, případně 4 tablet extáze. Naopak trestné je držení hašiše od pěti gramů, LSD od pěti papírků/tablet/kapslí/krystalů nebo 40 houbiček s halucinogenními účinky.

2011-06-20 13:47:12

Vlada se minuly ctvrtek shodla na budouci prime volbe prezidenta. Mel by byt zvolen vetsinove ve 2 kolech, tedy mechanismem obdobnym se senatnimi volbami. Norma, ktera ma povahu ustavniho zakona, musi projit v obou komorach parlamentu, koalice tak potrebuje podporu CSSD, ktera ovlada Senat.
Karel Gott mit uns? Snad ne! Jenze kdo vlastne...? Dalsi otazkou jsou pravomoci hlavy statu - osobne bych je posilil a vytvoril podobny prezidentsky system, jak funguje v USA.

2011-06-18 17:49:21

Jan Schneider pro Martu Kubišovou, rok 1962, jeden z vůbec prvních Martiných textů, zhudebnil ho Boban Ondráček
Rači bejt pokousaná vod pobudů / rači mít tělo samou modřinu / než brčkem srkat vobarvenou nudu / a před sluncem zdekovat se do stínu / Rači jet s chlapem v náklaďáku / ten každej mindrák z duše vytřese / než bejt jak kočka v cadillaku / koupená k jeho nóblese / Rači bejt věčně v jedněch hadrech / než nosit skvělý modely / Rači se houpat na studenejch klandrech / než hřát svým tělem fotely / Rači se dělit vo jednu blbou partyzánku / než zobat z tabatěrek křupanů / Rtěnku si pučit vod červánká / a nahatá se smát županu / Rači bejt pokousaná vod pobudů / než brčkem srkat vobarvenou nudu.
Neznáte? Škoda, měli byste. Až to budete číst znova, zkuste u toho trochu přemýšlet ... je to bomba!

2011-06-13 22:43:07

Kterak kolega Jiří X. Doležal z týdeníku Reflex blokoval vůdce lumpenproletariátu...
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/42079/jxd-jak-jsem-zablokoval-odborare.html

2011-05-16 10:54:50

CSSD by nyni podle modelu agentury STEM dosahla na 94 mandatu ve Snemovne. S 32 poslanci KSCM by tak mela ustavni vetsinu. VV by se mezi poslance nedostaly. Duvera v premiera Petra Necase zaroven klesla od prosince o 14%, nyni mu veri pouze 28% dotazanych. Celemu kabinetu pak duveruje 18% lidi.
Chtelo by se rici, ze kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada. Kdybych se ovsem v te propasti, diky VV, neocitli my vsichni. Pod ustavne-vetsinovou kuratelou krypto-bolseviku a bolseviku. Hanba!

2011-05-07 19:46:18

3. 5. 2011, 7:02 - Vudce al-Kaidy Usama bin Ladin je mrtvy, uvedl prezident USA Barack Obama v mimoradnem televiznim vystoupeni. Bin Ladin mimo jine zosnoval teroristicky utok na WTC v New Yorku 11. zari 2001.
3. 5. 2011, 9:44 - Americane pohrbili Usamu bin Ladina v mori. Podle uradu s jeho telem nakladali dle islamskych tradic. Smrt teroristickeho vudce potvrdil uz i afghansky Taliban.
3. 5. 2011, 11:44 - Tisice lidi slavily v ulicich americkych mest smrt Usamy bin Ladina. Terorista zemrel pri prestrelce se specialnim vojenskym komandem USA v opevnenem sidle v Pakistanu.
3. 5. 2011, 10:20 - Zabiti bin Ladina potvrzuje bezvychodnost islamskeho terorismu a vyznamne prispeje ke zvyseni bezpecnosti ve svete, mini prezident Vaclav Klaus.
4. 5. 2011, 19:36 Prezident Barack Obama rozhodl, ze snimky zastreleneho Usamy bin Ladina nezverejni, uvedla americka media. Absence fotografii vyvolala vlnu spekulaci. Obama vsak rika, ze nechce ukazovat trofeje.
6. 5. 2011, 14:41 - Teroristicka sit al-Kaida potvrdila na webu smrt sveho vudce Usamy bin Ladina. Slibuje dalsi utoky proti Zapadu a nabada Pakistance, aby povstali.
7. 5. 2011, 12:20 - Prezident USA vyznamenal cleny specialniho vojenskeho komanda SEALs, kteri zabili teroristu Usamu bin Ladina. Byla to jedna z nejvetsich akci v dejinach USA, rekl. Totoznost vojaku je prisne tajna a durazne strezena.
7. 5. 2011, 18:59 - Bin Ladin se v Pakistanu skryval uz od roku 2002, tvrdi jeho zena. Pry spolu zili ve vsi nedaleko Abbottabadu. Podle USA ho museli Pakistanci kryt.
Tak to bychom meli... Palciva otazka, ktera musi zaznit na zaver tohoto souhrnu: Nebylo by vzdy lepsi a jednodussi podobnou cestou odstranit hlavniho agresora a vyhnout se tak zbytecne dlouhemu, nakladnemu a nebezpecnemu valecnemu konfliktu?

2011-04-27 10:08:24

Nejvyssi soud urcil vysi odskodneni za prutahy v justici. Za kazdy rok neprimerene dlouheho rizeni mohou ucastnici dostat 15 az 20 tisic korun.
Vzhledem k souvisejicim nakladum v prubehu rizeni - smesne!

2011-04-27 09:56:47

Zadluzeni EU vzrostlo loni na 80% HDP. Unie dluzi kvuli hospodarske krizi v prepoctu rekordnich 240 bilionu korun. Nepomahaji ani nove nastartovana usporna opatreni.
Jeste porad vam dava euro-projekt smysl, soudruzi?

2011-04-27 09:53:28

Opozici se vcera vecer ve Snemovne nepodarilo svrhnout Necasovu vladu. Proti ni hlasovaly poslanci CSSD, KSCM a tri odpadlici od Veci verejnych, potreba byl 101 hlas. CSSD a KSCM by pritom v mimoradnych volbach ziskaly ve Snemovne 120 hlasu, zjistil pruzkum STEM. VV v nem mely nejnizsi podporu od voleb, obsadily by pouze 7 kresel.
To je myslim dost dobry motivator, udrzet stavajici model vladni koalice pri zivote.

2011-04-12 10:59:07

Lidri vladnich stran se na jednani K9 dohodli, ze vypracuji dodatek ke koalicni smlouve. Jeho obsah neprozradili. V trojkoalici chteji pokracovat.
Chytremu napovez... Stacila jedina navsteva premiera Petra Necase na Hrade a vse je najednou jinak. Vaclav Klaus je proste persona na svem miste!

2011-04-11 12:06:29

Je to presne mesic, co se v agenturnim zpravodajstvi objevila nasledujici informace: "Koalice chce od ledna 2012 zakladni sazbu DPH 20% a snizenou 14%. Od roku 2013 bude jedna sazba 17,5% bez vyjimek. Vlada s timto zamerem spoji ve snemovne hlasovani o sve duvere." Co myslite, plati to jeste po interne-externim puci ve Vecech verejnych, ktery se odehraval minuly tyden? Jeste ze ceska ekonomika loni narostla o 2,2 procenta, cemuz pomohla zahranicni poptavka po prumyslovem zbozi, hlavne autech a strojich; HDP naopak tahlo dolu stavebnictvi.

2011-04-11 11:58:22

Portugalsko oficialne pozadalo Evropskou unii o financni pomoc. Bude potrebovat v prepoctu az 2 biliony korun. Zemi by jinak hrozil bankrot.
Nejak se vam ta menova unie, vazeni bruselsti soudruzi, rozpada pod rukama. Inu, lhat a podvadet se nevyplaci, stejne tak jako porusovat vlastni pravidla. Coz je snad jeste horsi! Doufam, ze nas vase omezenost a neopodstatnena povysenost nebude stat ani korunu.

2011-04-11 11:42:53

Ve Francii zaca dnesnim dneml platit zakaz nosit na verejnosti burky, zavoje a satky zakryvajici oblicej. Zeme je prvni v Evrope, kde takovy zakon plati.
Z meho pohledu mnohem vetsi extrem, nez napriklad rakouska snaha o omezeni vystavby mesit s minarety. Premyslim, cim clovek se zahalenym oblicejem omezuje svobody svych spoluobcanu. Tohle neni o povinnosti ci zakazech krucifixu ve skolach. Tohle je, svym zpusobem, o mode. Proto asi ta Francie, na burkach je totiz sexy jedine predstava o (ne)existenci spodniho pradla pod nimi...

2011-04-04 10:58:21

Jediná radost, kterou jsem o právě uplynulém víkendu zažil, respektive měl? V on-line formuláři pro sčítání obyvatelstva jsem do kolonky národnost uvedl kromě české také "sparťanská" a na bezprostředně navazující otázku ohledně víry odpověděl jediné a jednoznačné "Sparta".

2011-04-01 12:04:44

Co bych udělal, kdybych měl zbytečných 100 milionů korun? Koupil bych si fotbalovou Slavii! A v okamžiku, kdy bych měl na sebe zaregistrovanou příslušnou ochrannou známku, bych ji obratem ruky rozpustil, rozprodal, zrušil - a hlavně už nikdy nedovolil obnovit... Umíralo by se mi pak (kdykoliv) krásně, s pocitem zatraceně dobře odvedené práce.

Novější příspěvky / Starší příspěvky