2013-10-21 16:09:52

Vyjádření Davida Černého k jeho nové instalaci na Vltavě: "Prodloužený vztyčený prst jsem pojmenoval 'Fakáč expanded', abych poukázal na to, že to, jak nás z Hradu přehlížejí, už přesahuje všechny délky. Připojuji se tak ke všem rozumným lidem, kteří v Česku nechtějí mít komunisty, protože to vypadá, že tu budou po 23 letech opět uvedeni k moci. Fakáč směřuje na Hrad, protože je nutno připomenout, že tuto myšlenku podporuje skupinka lidí, kteří se nechali zaměstnat, jako prapodivná vláda v demisi."

2013-03-04 19:32:55

K tématu tzv. velezrady prezidenta republiky Václava Klause. Senát ovládaný ČSSD se snaží vyslat budoucímu prezidentovi Miloši Zemanovi jasný signál: když půjdeš proti nám, máme páky, jak se tě zbavit, přece jenom nejsi náš kandidát. Zapomínají však na skutečnost, že v čele Ústavního soudu sedí Zemanův muž Pavel Rychetský, který stojí o znovuzvolení do funkce. Proto, pro vyloučení budoucích komplikací, bude žaloba na Václava Klause zamítnuta, aby nemohla být použita jako precedent. Prezident Klaus tak z celé téhle šarády vyjde jako očištěný vítěz, zatímco naše republika jako země bláznů, která nejenže neváhá svrhnout vlastní vládu uprostřed jejího předsednictví EU, ale ani zapudit prezidenta 3 dny před koncem jeho mandátu.

2013-01-18 11:40:10

Dva zcela záměrně z kontextu vytržené argumenty k amnestii prezidenta republiky Václava Klause, které mi hovoří přímo z duše. Ano, amnestie mohla být omezena pouze na nedbalostní činy a mělo být lépe zvládnuto její projednání ve vládě, nicméně Ústava hovoří jasnou řečí...

Ivan Hamšík, Reflex: "Amnestie je projev velkorysosti a odpuštění. Máte s tím problém? Pokud ne, asi se shodneme, že amnestovat nelze vzorné a bezúhonné občany. Jinými slovy, je komické se pohoršovat nad tím, že amnestie se dotkla trestně stíhaných osob."

Jan Macháček, Respekt: "Kdyby česká justice fungovala rychleji a přísněji, neměl Klaus ke svému jednání možnost. Pokud se některé případy dlouhá léta posílaly tam a zpátky mezi odvolacími soudy a soudy první instance a pokud se někdo dokáže dlouhá léta vyhýbat spravedlnosti, je za to vždy zodpovědný stát a sama justice. V normálním právním státě takové jednání prostě možné není. A za fungování justice Klaus prostě zodpovědný není. Nepropadejme také iluzi o tom, že kdyby amnestie nepřišla, byly by probírané kauzy už za pár týdnů dotaženy do konce a rozlousknuty a pravomocně odsouzeny."

2013-01-08 22:39:21

Podporuji dokument Výzva tříkrálová, do úřadu prezidenta České republiky volím Karla Schwarzenberga.

Po minulé nedůstojné volbě prezidenta parlamentem cítíme zvýšení odpovědnosti a vlivu občanů v přímé volbě jako krok správným směrem. Právě proto chceme a musíme vybírat odpovědně i cílevědomě.

Jsme přesvědčeni, že nový prezident má tři úkoly.

Prvým je budování spravedlivého státu, který není ovládán vůlí zájmových skupin. Chceme, aby stát sloužil občanům a podřídil se právu, nikoli privilegiím. Proto by prezidentem měl být ten, kdo ctí právo, dokáže se podřídit ústavě a důsledně svým vlivem i rozhodnutími podporovat spravedlnost.

Druhým úkolem je vrátit této zemi důstojné postavení ve společenství západních a demokratických zemí, podpora spolupráce a sjednocování národních států. Mít přátele, spojence, těšit se jejich důvěře bylo pro naši samostatnost a bezpečnost vždy to nejdůležitější. Chceme proto prezidenta, který bude v Evropě ctěn, který obnoví důvěru v naše schopnosti spolupracovat a pracovat na společných problémech celého evropského kontinentu.

Třetím úkolem je navázat na naše vlastní demokratické a humanistické tradice prezidentů schopných vést dialog s různými politickými názory a stranami. Potřebujeme prezidenta, který bude kráčet ve šlépějích Tomáše G. Masaryka a Václava Havla, mužů vysokých morálních zásad a nekompromitovaných svou minulostí.

S přihlédnutím k potřebným vlastnostem budoucího prezidenta, s přihlédnutím k naději, kterou s přímou volbou hlavy státu spojujeme, s přihlédnutím ke kladným i záporným stránkám všech kandidátů, domníváme se, že Karel Schwarzenberg se nejvíce blíží svými vlastnostmi, minulostí i názory profilu budoucí hlavy státu. Karel Schwarzenberg je mužem zkušeností, mužem právního vzdělání, dlouholetým spolupracovníkem a přítelem Václava Havla, znalý našich dějin a tradic, je to muž výrazných předností i lidských slabin, muž schopný naslouchat, ale i nemlčet a nezaleknout se v těžké chvíli, muž, který je oddán mezinárodní spolupráci, ale dokáže svým osobním postojem ukázat i odlišný, byť by to byl ojedinělý názor.

Podporujeme volbu Karla Schwarzenberga a dáváme všem občanům k úvaze jeho kvality, přehlednou minulost a zkušenostmi podloženou schopnost budování českého demokratického a právního státu.

K tomuto doporučení se hlásíme v čase prvého výročí úmrtí Václava Havla, abychom zdůraznili, že mezi kandidáty je Karel Schwarzenberg jediným, kdo může a měl by navázat na kroky a výsledky celoživotního úsilí Václava Havla.


2012-12-18 21:04:31

Zajímavá myšlenka Jiřího Leschtiny na téma strategie KSČM pro nadcházející prezidentskou volbu: "Když (komunisté) podpoří Zemana a ten se dostane na Hrad, mohla by se Strana práv občanů se svým prezidentem v zádech vyšvihnout do parlamentu. A stala by se pro až dosud izolovanou KSČM velmi přirozeným spojencem."

2012-11-05 23:14:08

Lemmy Kilmister of Motörhead spoke about Barack Obama's performance as the 44th president of the United States, the first African-American to win the office. "I would have said America wasn't ready for [a black president]," Lemmy said. "And I don't think they were, because they're trying to drag him down now. I mean, the poor fucker's only just gotten rid of all that George Bush shit that he left, or is trying to. And he's being stonewalled by the fucking Congress all the time. I don't know how he's gotten anything done. They should be glad. I mean the alternative is Mitt Romney. Please, please don't vote for Mitt Romney. Fuck him. Repeal abortion law is the first thing he'll do. Fucking monster."

2012-10-27 12:19:47

Člen zastupitelstva Prahy 8 a asistent místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše, devětadvacetiletý Jaromír Petelík, zveřejnil na internetu návod, jak zlepšit finanční situaci Čechů: "Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám." Inu, už jsou zase na koni a lumpenproletariát řičí štěstím.

2012-10-19 18:19:06

Karel Hvížďala: "Demokracie není stav, který jsme v listopadu 1989 získali, ale nikdy nekončící proces, kterého se musí všichni aktivnější občané každý den zúčastňovat, nebo svobodu zase ztratíme!"

2012-10-14 23:11:04

Prezident republiky Václav Klaus cca před měsícem, na konferenci Montpelerinské společnosti: "Pro mě, jako někoho, kdo se po pádu komunismu aktivně podílel na přípravě a organizaci radikálních politických a ekonomických změn, je současný svět zklamáním. Žijeme v mnohem více socialistické a státem řízené společnosti, než jsme si tehdy představovali." (...) "Nečekal jsem, že obrana myšlenek kapitalismu, volného trhu a minimálního státu bude tak slabá."

2012-10-07 13:27:44

Otázky Václava Moravce na ČT24: Předsedové poslaneckých klubů komentují aktuální totální zmatek v daňové legislativě, speciálně pak v oblasti DPH.
ODS a TOP 09 argumentují takto: Pokud naše stávající vláda padne, nebude moci zrušit vlastní ("špatný") zákon o jednotné sazbě DPH 17,5% od ledna 2013. JInými slovy, když nás podpoříte a my přežijeme mj. hlasování o rozpočtu a důvěře, ochráníme vás před našimi vlastními chybami - zákon o DPH změníme. Jen si ještě nejsme jisti, jaké sazby nastavíme...
Je to fraška nebo anarchie?

2012-09-22 23:04:49

Když Mitt Romney lamentuje, že "47 procent Američanů věří, že jsou oběti, které nikdy nepřesvědčím, že by měli převzít osobní zodpovědnost a starost o své životy," má jistě pravdu. Pokud si ale zároveň myslí, že "není moje práce se zajímat o tyhle lidi, vždyť neplatí žádnou daň z příjmu," asi by neměl usilovat o prezidentský úřad. Leda by ho podpořila zbývající 53% většina. To by pak byl zcela jasný signál...

2012-09-15 23:11:56

Téměř na den přesně před rokem, 5. září 2011, režíruje majitel plzeňské Viktorie Tomáš Paclík na zasedání výkonného výboru fotbalového svazu spornou instalaci bývalé plzeňské sudí Dagmar Damkové, tehdejšího i nynějšího času životní partnerku šéfa Plzeňského fotbalového svazu Romana Berbra, do čela komise rozhodčích FAČR. Sparta i Slavia a s nimi i některé další mimopražské kluby jsou proti a chtějí se bránit soudně. Po volbě Miroslava Pelty do čela svazu však konflit vyšumí do ztracena. Memento?

2012-09-04 22:07:09

Jiří Sobota v Respektu: "V Obamově vidění stojí úspěšní na ramenou společnosti. V Ryanově přistřihují úspěšným křídla ti méně schopní různými daněmi a regulacemi." Jak výstižný popis nadcházejícího boje o Bílý dům.

2012-08-29 22:48:15

Terry Pratchett: "Lidé si myslí, že opakem legračního je seriózní. To ovšem není pravda. Opakem k legračnímu je nelegrační a opakem k serióznímu je neseriózní. Tady je jeden konkrétní příklad - náš ministerský předseda Tony Blair není legrační, ale může být seriózní. Oproti tomu prezident Bush je hodně legrační, ale určitě není seriózní. Zatímco kniha může být vážná i přesto, že je legrační..."

2012-08-17 21:29:14

Karel Hvížďala: "Výsledky průzkumů Leinbnitzova institutu v Lipsku ukazují, že se jen v roce 2010 vrátilo do zemí bývalé NDR 40 000 lidé, kteří se po roce 1989 vystěhovali za lepším a 43 procent z těch, co tam zůstali, podniká kroky k návratu, a to přesto, že budou doma vydělávat méně a budou mít i horší práci. Někteří sociologové tvrdí, že je to tím, že za života v NDR ztratili schopnost rozhodovat sami o sobě a z této nové role jsou unaveni a domů se vrací hlavně kvůli tomu, že tam pociťují, i když třeba mylně, větší jistotu."

2012-08-17 10:01:29

Pussy Riot.
Nelíbí se mi jejich hudba, protože mám jiný vkus.
Nesdílím většinu jejich názorů, protože nejsem ani feminista, ani socialista.
Neoslovují mě formy jejich veřejných vystoupení, protože nejsem anarchista.
Přesto všechno se mi absolutně příčí, že jsou za jedno ze svých show drženy ve vazbě a souzeny v absurdním, nekorektním a nestandardním politickém monstr-procesu.
Svobodu Pussy Riot!

2012-04-10 18:49:41

Vlada ODS, TOP 09 a VV bude pokracovat, predcasne volby zatim nebudou. Lidri stran dnes dohodli poupraveni vladniho programu a predjednali prijeti uspornych opatreni.
Jako bych to pred par okamziky nepsal. Hledam dobrovolneho darce koryta. Jakehokoliv. Zn: pro Kalouska.

2012-04-10 17:45:30

Od roku 2014 zaplati lide dan 20 procent z hrube mzdy. Z nejvyssich prijmu se bude uz pristi rok navic odvadet solidarnich 7 procent, rekl ministr financi Miroslav Kalousek.
Pokud ma byt tohle cena za udrzeni stavajici vladni sestavy u kormidla, tak zcela zodpovedne a pri smyslech dekuji za nabidku, ale nemam zajem. Nerikali si ti kasparci nahodou pravo-stredova koalice? Jak pravi klasik: nashledanou v lepsich casech (puvodne jsem chtel napsat: lepe uz bylo).

2012-03-14 15:58:20

Nejvetsi encyklopedie sveta Britannica se prestehuje na web. O tistenou verzi naucneho slovniku uz nebyl zajem. Tiskem vychazel dlouhych 244 let.
Inu, casy se meni. Na druhou stranu nektere hodnoty zustavaji - nezalezi na nosici informaci, ale informaci samotnych.

2012-02-09 16:47:22

V budove stadionu fotbalove Sparty na Letne nasli mrtveho manazera klubu Lukase Pribyla. Bylo mu 33 let. Pricina smrti zatim neni znama.
Klokan dohopkal...

Novější příspěvky / Starší příspěvky