fk headline logo
REVOLVER BIO
Tady to všechno začalo Tady to všechno začalo Narodil jsem se 12. května 1979, tedy ve znamení býka, deset let před pádem rudé totality v Čechách. Obojí můj život samozřejmě poznamenalo. Stejně jako vydatná změť zvukových impulsů, které jsem vnímal ještě před příchodem na tento svět. Rock'n'Roll mě zasáhl naplno, absolutně a osudově. Ještě jsem ani pořádně nedosáhl na gramofon a už jsem zbožňoval Chucka Berryho, The Beatles, Elvise, Olympic, Suchého se Šlitrem, Jiřího Grossmana a Michala Tučného. Podstatnou část základního vzdělání jsem si odbyl takto hudebně postižen. Vzhledem k létům nastávajícím to bylo zjevně postižení z kategorie lehkých. Zjevení jménem Guns N' Roses na začátku poslední dekády dvacátého století totiž mělo mnohem markantnější dopad. A to nejen na můj život hudební. Jejich muzika, vystavěná na geniálním spojení rock'n'rollového, rhythm'n'bluesového a punkového feelingu, byla tím pravým impulsem k nastartování mého plnohodnotného pubertálního života. Proniknutí do často tajnosnubných metalových subsvětů pak bylo jen otázkou času. Když o něco později k mase nových podnětů přibyla jaksi samosebou i beat generation se vším, o co tento svět obohatila, bylo o mém dalším směřování rozhodnuto již definitivně.

Středoškolský časopis In, jehož jsem byl zakladatelem a šéfredaktorem, byl koncentrovaným vyústěním toho všeho. Tématická sekce Rock In se stala mým neomezeným publikačním královstvím. První článek do regulérního celostátně vycházejícího hudebního periodika, měsíčníku Rock Report, dvoustránkovou komentovanou diskografii kapely Aerosmith, jsem napsal o Vánocích 1996. Bylo mi sedmnáct a měl jsem před maturitou. Hned o následujících prázdninách jsem pro sebe objevil pražský rockový klub Inferno. První opravdové interview z očí do očí jsem dělal v angličtině a rovnou s jedním z mých největších rock&rollových hrdinů - s Lemmym Kilmisterem z Motörhead. Díky pravidelnému publikování v Rock Reportu jsem časem začal spolupracovat s Českým rozhlasem Plzeň, kam mne redakční kolega Jan Petričko přizval ke svým pravidelným pondělním live hodinovkám Rock Time. A také s agenturou Petarda production, pod jejímiž křídly jsem následujících pět let působil jako porotce vyhledávací soutěže Rock Made In Gambrinus. Na přelomu milénia jsem se stal i členem tehdy morálně obnovované Akademie populární hudby.

V mezičase jsem vystudoval Management obchodních činností. Souhra životních okolností mě pak zavála až na místo výkonného ředitele, produkčního manažera a zvukového inženýra milovaného Inferna v jedné osobě. V Pekle jsem se seznámil i se svojí manželkou Janou. Čertužel jsme byli klub po cca roce úspěšného fungování nuceni uzavřít. Důvodem bylo údajné překračování hlukových hygienických norem. Ale hrajte rock-and-roll naplno a přitom potichu...

Katarzí nastalé deprese pro mne bylo nové zaměstnání v naprosto nemuzikálním oboru, konkrétně ve světě telekomunikačních a informačních technologií, v němž - zbaven veškerých počátečních iluzí - pracuji od roku 2002 dodnes. Ve volných chvílích, kterých je žel čím dál tím méně, se nadále věnuji i hudební kritice a publicistice. Spolu s dlouholetým přítelem Bohoušem Němcem jsem vedl od roku 2003, nejprve z pozice zástupce šéfredaktora a art directora, magazín Rockshock. Šéfredaktorem jeho on-line verze jsem se stal o dva roky později. S (Rock) Reportem jsem se mezitím stihl rozejít ve zlém. Stala se v něm totiž standardem brutální redakční úprava autorských článků. V letech 2003 až 2005 jsem působil jako porotce vyhledávací hudební soutěže Rock 5P, respektive jejího nástupce Time Bands Cup. V roce 2004 jsem ve spolupráci s kolegy z branže Bohoušem Němcem a Ladislavem Olivou úspěšně resuscitoval anketu Černá vrána, kterou jsem pak z pozice produkčního manažera vedl osm let, až do soutěžního ročníku 2011.

fk a Jana - svatba, 2007 fk, 2007 fk a Natálka, 2007

Druhou půlku první dekády jednadvacátého století jsme s manželkou Janou započali v prvním vlastním bytě. Ve stejné době jsem také legálně nabyl oprávnění řídit motorová vozidla skupiny B. V sezoně 2005/06 jsem se po několikaleté přestávce vrátil k aktivnímu hraní florbalu, kterému jsem se začal věnovat na střední škole. S někdejšími spolužáky jsme založili vlastní klub FBC Hopochos, s nímž jsme naskočili do nejnižší oficiální pražské soutěže v režii ČFBU. Po roce jsem přestoupil do zavedeného týmu SK Dynamis, v jehož řadách jsem však ze zdravotních důvodů působil pouze jedinou další sezónu. Tu jsem ale úspěšně zakončil jako hráč s největším počtem nasbíraných kanadských bodů. Ve stejné době jsem poprvé veřejně vystoupil se svou DJ show Rock'n'Roll Riot a v roce 2006 se na následující čtyři roky stal residentním DJ pražského klubu Rockshock. 24. dubna 2007 se nám s Janou v podolském ÚPMD narodila dcera Natalie. Od června 2007 do srpna 2009 jsem s producentem a kameramanem Romanem Rezkem připravoval celovečerní nezávislý umělecký film Záblesk poznání, který již zřejmě navždy zůstane nedokončen. Sic debutant ve filmové branži, byl jsem jeho režisérem, autorem románové předlohy i scénáře. V březnu 2009 jsem jednak z vlastního rozhodnutí přestal být členem Akademie populární hudby, druhak se na pár měsíců stal produkčním manažerem klubu Rockshock. Přesně o rok později jsem se po dohodě s přítelem Alešem Brichtou stal majitelem a vydavatelem magazínu Rockshock. Zároveň jsem s manželkou rozjel rodinnou firmu Úpravy a výroba oděvů.

Na přelomu let 2011 a 2012 jsem se po zralé úvaze rozhodl pro radikální řez a magazín Rockshock předal dlouholetému redakčnímu kolegovi Jiřímu Olszarovi. Ve školním roce 2013/14 jsem se oklikou vrátil do florbalové branže, když jsem ke své oblíbené hře přivedl dceru Natalii.

Ničeho nelituju! Žiju na plný pecky, užívám si. Dokud to jde...fk, 2009ENCYKLOPEDICKÁ VIZITKA

František Kovač, narozen 12. 5. 1979 v Praze. Projektový manažer, hudební kritik a publicista.
První materiály publikuje v roce 1996, posléze spolupracuje s magazíny Rockshock, Rock Report, Report a I-legalne.cz, pořady Ladí – Neladí České televize a Rock Time Českého rozhlasu Plzeň. V období let 1998 až 2002 porotce vyhledávací soutěže kapel Rock Made In Gambrinus. V letech 2001 a 2002 produkční manažer pražského rockového klubu Inferno. Iniciátor reinkarnace české individuální rock/metalové ankety Černá vrána v roce 2003, posléze její produkční manažer. Člen Akademie populární hudby v období 2001 až 2009. V letech 2005 až 2011 šéfredaktor a art director magazínu Rockshock, poslední dva roky též jeho majitel a vydavatel. Příležitostný DJ a moderátor. Od roku 2002 zaměstnán ve společnosti Eurotel Praha, resp. Telefónica Czech Republic, resp. O2 Czech Republic. Ženatý, manželka Jana, dcera Natalie (24. 4. 2007).