fk headline logo
PANOPTIKUM 2012
Rejstřík:  14-10-12 
(14-10-12) Ještě jednou k volbám, s lehkým časovým odstupem, nikoliv však chladnější hlavou.
Opravdu nemám radost z toho, že jsem "musel" volit ODS. Právě naopak, jsem jednak stále zklamaný, že moje minulá nová volba nevyšla a TOP09 se čím dál tím více jeví jako zbytečná a ničemná partaj, druhak – a to hlavně – že napravo od středu není aktuálně k dispozici žádná jiná rozumná alternativa. (Ano, kardinální otázka zní, zda hledat alternativy, nebo se pokusit vyvolat zásadní vnitřní reformu tradiční strany, jíž jsem dlouhá léta důvěřoval.)
Na druhou stranu jsem měl pocit blížící se jistotě – a výsledky to ve finále potvrzují, že to byl a do druhého kola stále je jediný smysluplný a relevantní protikandidát(-ka) k rudo-oranžové pavučině zla, která se chystá obemknout a zaškrtit celou naši zemi.
Ve druhém kole senátních voleb zcela explicitně uvidíme, zda v naší republice mají lidé v hlavách alespoň zbytky mozků a přestanou vyjadřovat svou blbou náladu tzv. protestním hlasováním – ať už v prvním kole volili kohokoliv, nebo zůstali doma – nebo zda se dalších šest let budeme muset na každém kroku stydět (minimálně tedy my z okrsku Praha 8), že naše bydliště v Parlamentu reprezentuje zdiskreditovaný komunistický korupčník.
Celé mi to žel připomíná volby v roce 1946, kdy "hodní moderní komunisti" dostali kvanta hlasů jen proto, že ze zastaralého kapitalismu (údajně...) vzešly v krátkém sledu dvě světové války, a nás (údajně…) osvobodila rudá armáda. A za dva roky se, soudruzi a soudružky, vidělo!
Jak opravdu, ale opravdu nemám rád urputnou sjednocovací mánii EU, snad naše členství v ní bude nakonec jedinou pojistkou, aby nás Rusko se spřízněnými satelity opětovně nesežrali. Ať je unie jakkoliv socialistická a byrokratická, bude nám v ní určitě lépe, než v novém sovětském svazu.
fk